Testy na prawo jazdy: "Trudne pytania", gdzie łatwo pomylić się

Uważajcie na te pytania w testach na prawo jazdy: pytania trudne nie są, ale bardzo wielu z Was zalicza tam wtopę. Na jakie pytania należy uważać?

Zdamyto.com zauważa problem, jaki ma spora część rozwiązujących testy na prawo jazdy. Chodzi o pytania, które uważa się za trudne lub podchwytliwe. Czy faktycznie takie są?

Sporo kłopotów sprawiają Wam pytania ilustrowane tym samym zdjęciem. Zdarza się, bowiem, że to samo zdjęcie ilustruje bardzo podobne pytania w testach na prawo jazdy. Wzrokowcy, lub ci z was, którzy pytań nie doczytują mają z tym poważny problem.

Warto wspomnieć o badaniach przeprowadzonych przez WORD Jelenia Góra, z których jednoznacznie wynika, że egzaminy negatywne, to te, podczas których rozwiązywanie testu zajęło najmniej czasu. Egzaminy pozytywne zaś trwały dłużej.

Testy na prawo jazdy: jak uczyć się aby zdać?

1. Przygotuj się teoretycznie. Po prostu. Uczestnictwo na wykładach i lektura podręcznika bardzo Ci pomogą. Pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie tylko kodeks drogowy.
2. Nie śpiesz się na egzaminie ! Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
3. Zapoznaj się z całą bazą pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
5. Czytaj uważnie pytania. U-WAŻ-NIE! Zauważyłeś, że nie ma punktu 4?Nie? Czyli czytasz nieuważnie. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
6. Nie zwracaj uwagi, że inni skończyli test. To w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…

Poziom trudności egzaminu teoretycznego nie idzie w parze z trudnością trudnością testów na prawo jazdy, czy „podchwytliwością” pytań. Baza jest tak duża, że trudno jest wkuć ją na pamięć, a pytania trzeba po prostu rozumieć.

Image: