Testy na prawo jazdy: Czy w tej sytuacji można zawrócić?

Testy na prawo jazdy: czy tutaj można zawrócić? Znieznajomość przepisów regulujących zasady zawracania na egzaminie może skończyć się jego oblaniem, a w codziennej jeździe nawet wypadkiem. Poniżej jedno z pytań wchodzących w skład oficjalnej puli egzaminacyjnej:

Czy w tej sytuacji wolno Ci zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu?

testy na prawo jazdy
Pytanie z oficjalnej bazy egzaminacyjnej. Źródło grafiki: zdamyto.com

Znak B-21: zakaz skręcania w lewo zabrania skręcania w lewo i zawracania na skrzyżowaniu, przed którym jest ustawiony.

testy na prawo jazdy
B-21: zakaz skręcania w lewo

Znak znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony, co jest istotne w przypadku skrzyżowań z drogą dwujezdniową.

Umieszczona pod znakiem tabliczka T-22 „tabliczka wskazująca, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych” wskazuje, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych, gdy jest dla nich wyznaczony pas ruchu.

Razem z B-21  B-21: zakaz skręcania w lewo może występować znak F-7 F-7: sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo„sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo”, który wskazuje możliwy dojazd do drogi, w którą skręcanie jest zabronione.

F-7: sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo F-7: sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo

Stosowany na skrzyżowaniach z jezdnią jednokierunkową, na którą nie ma wjazdu od strony skrzyżowania oraz, gdy pojazdy skręcające w lewo mogą utrudniać ruch.

Image: