Prawo jazdy 2018: dodatkowe szkolenie dla młodych kierowców

Odkładanie zmiany dla młodych kierowców zaczną najprawdopodoniej obowiązywać w 2018 roku, a to oznacza, że prawo jazdy podrożeje. Zmieni się też baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy. Sam kurs podrożeć nie powinien - to bowiem zależy od polityki samych szkół nauki jazdy, dodatkowy koszt polegać będzie na konieczności odbycia szkoleń, i to aż dwóch.

Prawo jazdy 2018 - dodatkowe szkolenia

Nowe przepisy przewidują konieczność odbycia dodatkowych szkoleń przez młodych kierowców. Szkolenia organizowane będą w ośrodkach ruchu drogowego i ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Te pierwsze organizować będą szkolenia teoretyczne (2 godziny), ODTJ-y zajmą się zaś szkoleniem praktycznym (1 godzina).

Szkolenia nie będą oczywiście darmowe. Koszt szkolenia teoretycznego, które ma być organizowane w ośrodkach szkolenia kierowców oszacowano na ok 100 zł, Szkolenie praktyczne to już inny level, bo przeprowadzać je będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy, więc liczyć się trzeba będzie z wydatkiem rzędu ok 200 zł plus dojazd do ODTJ, a tych jak wiadomo jak na lekarstwo.

Testy na prawo jazdy 2018

Zmian doczekać powinny się też testy na prawo jazdy. Aktualna baza egzaminacyjna została zmodyfikowana w tym roku, zatem kolejny rok także powinien przynieść nowe pytania. Kiedy w 2018 roku pojawią się nowe pytania? Tego jeszcze nie wiemy. Nowa baza pytań jest już jednak oprawcowywana.

Testy na prawo jazdy: aktualna baza pytań egzaminacyjnych

Image: