Na jaką godzinę najlepiej ustalić egzamin praktyczny?

O ile wybór godziny egzaminu teoretycznego jest Wam obojętny, to wybór czasu egzaminu praktycznego stanowi nie lada wyzwanie.

Statystycznie rzecz ujmując w Warszawie na przykład, nie warto przystępować do egzaminu na prawo jazdy między godziną 10 a 13, za to w Dąbrowie Górniczej – między 7 a 10. Okazuje się bowiem, że właśnie w tych godzinach ma miejsce najwięcej wyników negatywnych.

Zdający egzamin na prawo jazdy w stolicy muszą szczególnie uważać na skrzyżowaniach, które są tam miejscem o najwyższym odsetku oblewających.

We wspomnianej Dąbrowie Górniczej największy odsiew powodują błędy przy wyborze właściwego pasa ruchu.

W Krakowie z kolei, najwięcej problemów kandydatom na kierowców stwarza słaba znajomość znaków drogowych.

...tyle mówią statystyki. A praktyka?

Cóż, każdy z nas jest inny, i tak naprawdę wybór godziny jazd jest obojętny. Decydujące znaczenie ma pora dnia, w której czujesz się i funkcjonujesz najlepiej.

Złym pomysłem może okazać się egzamin w godzinach, w których twoje szkolenie nie odbywało się: jeśli np większość jazdy w podczas kursu odbywała się w godzinach wieczornych lub przedpołudniowych, to natężenie ruchu w godzinach szczytu może Cię odrobinę zaskoczyć i całkiem nieźle zestresować.

Jedno jest pewne - nie idź na egzamin, jeśli nie odczuwasz należytego przygotowania. Taki stan powoduje bowiem ogromny stres, a ten jest przyczyną największej liczby niepowodzeń egzaminacyjnych.

Spradź się: testy na prawo jazdy takie same jak w MORD Kraków.

Image: