Kurs i prawo jazdy własnym motocyklem?

Przyjęło się, że kurs nauki jazdy i egzamin na kat. A realizuje się motocyklem będącym na wyposażeniu OSK czy ośrodka ruchu drogowego. Taka sytuacja bywa niekorzystna dla osób o małej posturze i wadze, a przecież motocykl dobiera się właśnie także pod kątem swoich możliwości fizycznych. Okazuje się jednak, że istnieją dwa inne rozwiązania zdawania egzaminu praktycznego na motocyklu dopasowanym do Ciebie:

  1. Szkolenie na jednym z motocykli będących na wyposażeniu OSK. Pozornie to żadna nowość, przecież to ogólnie przyjęta praktyka, jednak zmiana polega na tym, że spośród kilku motocykli będących na wyposażeniu nauki jazdy możesz wybrać ten, najbardziej odpowiadający Twojej posturze. Ten sam motocykl może być także podstawiony na egzamin praktyczny w ośrodku ruchu drogowego. Egzamin na prawo jazdy zdajesz więc nie takim samym, lecz tym samym motocyklem, na którym realizowane było szkolenie w dodatku dopasowanym do Ciebie.
  2. Szkolenie i egzamin na własnym motocyklu. Takie rozwiązanie proponuje Krakowska Szkoła Motocyklowa. Jeśli więc posiadasz swój motocykl, to możesz szkolić się na nim oraz zdawać egzamin w MORD, a kwestię przygotowania motocykla bierze na siebie nauka jazdy.

Powodzenia na egzaminie!

Zobacz: Testy na prawo jazdy na wszystkie kategorie.

Image: