Co trzeba zabrać ze sobą na egzamin prawo jazdy?

Twój kurs nauki jazdy zapewne dobiega końca, skoro trafiasz na ten artykuł. Przed Tobą sprawdzian z testów na prawo jazdy oraz jazd. Co trzeba ze sobą zabrać na egzamin?

Głowa na karku – skoro termin Twojego egzaminu na prawo jazdy został ustalony, na pewno jesteś do niego gotowy/a. Jeśli tak nie jest – lepiej sobie odpuść. Termin egzaminu na prawo jazdy można odwołać najpóźniej 2 dni przed i to bez żadnych konsekwencji.

Dokument tożsamości. Egzaminator musi jakoś stwierdzić Twoją tożsamość. Na egzaminie uznawany jest dowód osobisty, albo paszport, albo karta pobytu.

Instruktora – to nie obowiązek, ale jeśli wnioskujesz o udział instruktora na egzaminie, to musi się on stawić.

Dokument potwierdzający instruktorskość Twojego instruktora (czyli legitymacja instruktorska) oraz dokument jego tożsamości – o ile oczywiście składany był wniosek o udział instruktora podczas egzaminu na prawo jazdy.

Okulary / soczewki kontaktowe. Całkiem możliwe, że lekarz orzecznik nakazał Ci jazdę w okularach lub soczewkach kontaktowych. Jeśli tak się stało – to podczas egzaminu musisz je mieć na nosie lub oczach. W przeciwnym razie o egzaminie na prawo jazdy możesz zapomnieć.

Wygodne buty. Przed jazdą możesz zmienić buty na wygodne do jazdy. Egzaminatora nie zdziwi, jeśli w trzaskający mróz przed wejściem do pojazdu egzaminacyjnego będziesz zakładała balerinki lub trampki. On jest kierowcą i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wygodne buty podczas prowadzenia pojazdu są niezwykle istotne.

Wygodne, choć gustowne ubranie. Egzamin na prawo jazdy jest egzaminem państwowym zupełnie tak jak matura. Nikt tu oczywiście nie będzie wymagać od ciebie nie będzie garnituru czy eleganckiej kiecki, ale przyjście w dresach lub wymiętej koszuli w dobrym guście nie będzie. Zwróć uwagę, że instruktorzy ośrodka ruchu drogowego ubrani są w umiarkowanie elegancko i schludnie – także poprzez szacunek do ciebie, więc i Ty wykaż im go.

Powodzenia na egzaminie!

Testy na prawo jazdy: oficjalna baza egzaminacyjna na zdamyto.com.

Image: