Aktualności z MORD Kraków

Na jakich światłach jeździć na egzaminie

Wprawdzie o to na jakich światłach można jeździć pytają już na etapie testów na prawo jazdy, jednak umiejętność ich użycia na egzaminie praktycznym bywa problematyczna. Na jakich światłach trzeba jeździć na egzaminie praktycznym na prawo jazdy?

Na takich, na jakie zezwalają przepisy prawa drogowego. To znaczy na jakich?

Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza

Co trzeba zabrać ze sobą na egzamin prawo jazdy?

Twój kurs nauki jazdy zapewne dobiega końca, skoro trafiasz na ten artykuł. Przed Tobą sprawdzian z testów na prawo jazdy oraz jazd. Co trzeba ze sobą zabrać na egzamin?

Głowa na karku – skoro termin Twojego egzaminu na prawo jazdy został ustalony, na pewno jesteś do niego gotowy/a. Jeśli tak nie jest – lepiej sobie odpuść. Termin egzaminu na prawo jazdy można odwołać najpóźniej 2 dni przed i to bez żadnych konsekwencji.

Zapisy na egzamin prawo jazdy MORD Kraków

Termin egzaminu w MORD Kraków ustalisz bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta lub za pośrednictwem systemu InfoCar i zasada ta obowiązuje zarówno planowanie egzaminu na prawo jazdy w siedzibie MORD przy ul. Nowohuckiej w Krakowie, jak i w Oddziale Terenowym MORD Kraków przy ul. Balickiej 127 jak i w Oddziale Terenowym MORD w Oświęcimiu.

MORD Kraków zapisy przez internet

Internetowa rejestracja na egzamin w MORD Kraków odbywa się za pośrednictwem platformy InfoCar.

Prawo jazdy 2019: popełnienie jakich błędów skutkuje przerwaniem egzaminu?

Kiedy egzaminator może bezzwłocznie przerwać egzamin na prawo jazdy z wynikiem negatywnym? Oto niebezpiecznie egzaminacyjnie błędy.

Tzw instrukcja egzaminacyjna czyli rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych

Które pytania usunięto z testów na prawo jazdy?

Ministerstwo infrastruktury usunęło z testów na prawo jazdy część pytań. Wiemy które z nich na egzamin państwowym nie pojawią się.

Wielkość bazy egzaminacyjnej nie jest stała. Działająca przy ministerstwie Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy czuwa nad poprawnością pytań usuwając błędne bądź zatwierdzając nowo dodawane pytania.