Aktualności z MORD Kraków

Czy 40 km/h to prędkość minimalna na autostradzie? Okazuje się, że nie

Proste pytanie z testów na prawo jazdy odnoszące się do prędkości minimalnej na autostradzie potrafi zaskoczyć nawet kierowców. Wbrew oponii wielu, na autostradzie nie obowiązuje prędkość minimalna. Jest jednak pewne ale.

Jazda autostardą - ćwicz wszystkie pytania w testach na prawo jazdy.

Przepisy kodeksu drogowego nie określają prędkości minimalnej podczas jazdy autostradą. Należy jednak pamiętać, że Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym 

Kurs i prawo jazdy własnym motocyklem?

Przyjęło się, że kurs nauki jazdy i egzamin na kat. A realizuje się motocyklem będącym na wyposażeniu OSK czy ośrodka ruchu drogowego. Taka sytuacja bywa niekorzystna dla osób o małej posturze i wadze, a przecież motocykl dobiera się właśnie także pod kątem swoich możliwości fizycznych. Okazuje się jednak, że istnieją dwa inne rozwiązania zdawania egzaminu praktycznego na motocyklu dopasowanym do Ciebie:

Na jakich światłach jeździć na egzaminie

Wprawdzie o to na jakich światłach można jeździć pytają już na etapie testów na prawo jazdy, jednak umiejętność ich użycia na egzaminie praktycznym bywa problematyczna. Na jakich światłach trzeba jeździć na egzaminie praktycznym na prawo jazdy?

Na takich, na jakie zezwalają przepisy prawa drogowego. To znaczy na jakich?

Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza

Co trzeba zabrać ze sobą na egzamin prawo jazdy?

Twój kurs nauki jazdy zapewne dobiega końca, skoro trafiasz na ten artykuł. Przed Tobą sprawdzian z testów na prawo jazdy oraz jazd. Co trzeba ze sobą zabrać na egzamin?

Głowa na karku – skoro termin Twojego egzaminu na prawo jazdy został ustalony, na pewno jesteś do niego gotowy/a. Jeśli tak nie jest – lepiej sobie odpuść. Termin egzaminu na prawo jazdy można odwołać najpóźniej 2 dni przed i to bez żadnych konsekwencji.