Aktualności z MORD Kraków

Co trzeba zabrać ze sobą na egzamin prawo jazdy?

Twój kurs nauki jazdy zapewne dobiega końca, skoro trafiasz na ten artykuł. Przed Tobą sprawdzian z testów na prawo jazdy oraz jazd. Co trzeba ze sobą zabrać na egzamin?

Głowa na karku – skoro termin Twojego egzaminu na prawo jazdy został ustalony, na pewno jesteś do niego gotowy/a. Jeśli tak nie jest – lepiej sobie odpuść. Termin egzaminu na prawo jazdy można odwołać najpóźniej 2 dni przed i to bez żadnych konsekwencji.

Zapisy na egzamin prawo jazdy MORD Kraków

Termin egzaminu w MORD Kraków ustalisz bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta lub za pośrednictwem systemu InfoCar i zasada ta obowiązuje zarówno planowanie egzaminu na prawo jazdy w siedzibie MORD przy ul. Nowohuckiej w Krakowie, jak i w Oddziale Terenowym MORD Kraków przy ul. Balickiej 127 jak i w Oddziale Terenowym MORD w Oświęcimiu.

MORD Kraków zapisy przez internet

Internetowa rejestracja na egzamin w MORD Kraków odbywa się za pośrednictwem platformy InfoCar.

Prawo jazdy 2019: popełnienie jakich błędów skutkuje przerwaniem egzaminu?

Kiedy egzaminator może bezzwłocznie przerwać egzamin na prawo jazdy z wynikiem negatywnym? Oto niebezpiecznie egzaminacyjnie błędy.

Tzw instrukcja egzaminacyjna czyli rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych

Które pytania usunięto z testów na prawo jazdy?

Ministerstwo infrastruktury usunęło z testów na prawo jazdy część pytań. Wiemy które z nich na egzamin państwowym nie pojawią się.

Wielkość bazy egzaminacyjnej nie jest stała. Działająca przy ministerstwie Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy czuwa nad poprawnością pytań usuwając błędne bądź zatwierdzając nowo dodawane pytania.

Zmiana przepisów: Więcej uprawnień na kategorię B prawa jazdy

Masz prawo jazdy kategorii B? Będziesz mieć dodatkowe uprawnienia za darmo i to bez zdawania dodatkowych testów na prawo jazdy.

Pula pytań stosowanych w testach na prawo jazdy może ulec ponownej zmianie. Ponownej, bo inne zmiany przepisów kodeksu drogowego z 1-go października tego roku spowodowały konieczność usunięcia niektórych pytań z testów na prawo jazdy.